04-05-2016 11:48
887
Çukurca'da sokağa çıkma yasağı var

Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyü yakanlarında bulunan Serbestan bölgesinde dün mayın arama tarama çalışması yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröstler arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ın şehit olmasını ardından bölgede hava destekli operasyon başlatılırken, Çığlı köyü ile ilgili de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

KÖYE GİRİŞ-ÇIKIŞLAR DA YASAKLANDI
 
Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
 
"İlimiz Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyü'nün sınıra yakın konumu itibariyle bölücü terör örgütü mensuplarının sınır bölgesinden ülkemize geçişinin engellenerek etkisiz hale getirilmesi ve muhtemel terör eylemlerinin engellenerek bölgenin kolluk kuvvetlerimizce temizlenmesi/arındırılması, bozulan asayiş ve huzur ortamının, kamu düzeninin tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyünde 4 Mayıs 2016 günü saat 00.30'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, Çığlı Köyü'ne giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 
Ayrıca, Batı Şeria'nın Beytuniya beldesinde bulunan kontrol noktasında otomobiliyle İsraillilere çarpan Filistinli öldürüldü.
 
PROTESTO OLAYLI GEÇTİ
 
Öte yandan olayın ardından bir grup Filistinli ile İsrail askerleri arasında arbede çıktığı aktarıldı. Yerel kaynaklar, Şehade'nin öldürülmesinin ardından Filistinli bir grubun protesto yaptığını bildirdi.


( 887 Okunma )